Kilka słów do klientów i czytelników

Polecane miejsca:

Kazimierz Turaliński


Nazywam się Kazimierz Turaliński, specjalizuję się w materii bezpieczeństwa i wywiadu gospodarczego oraz w sprawach karnych - kryminalnych, gospodarczych i skarbowych. Swoją drogę z wykonywanym zawodem rozpocząłem studiując prawo, nauki polityczne oraz ekonomię w specjalizacji podatkowej. Przeszedłem szkolenia prowadzone przez specjalistów służb cywilnych i wojskowych: polskich, amerykańskich, izraelskich i rosyjskich. Posiadam należne "z urzędu" uprawnienia do (dawnej) licencji II stopnia ochrony osób i mienia. W wolnych chwilach pracuję nad rozprawą doktorską z zakresu prawa konstytucyjnego i karnego.
Z komercyjnym sektorem bezpieczeństwa gospodarczego związany jestem od 2000 roku. Od tego czasu zrealizowałem ponad 900 zleceń, w tym rozwiązywałem problemy osób z listy najbogatszych Polaków, spółek giełdowych oraz działaczy politycznych, a także nagłaśniałem sprawy bulwersujących zbrodni i afer gospodarczych. Nie zliczę, ile razy konfrontowałem się z zawodowymi oszustami, brutalnymi kryminalistami, czy działającymi na ich rzecz prawnikami oraz skorumpowanymi funkcjonariuszami. Organizowałem obsługę prawno-detektywistyczną oraz ochronę fizyczną w państwach takich jak Rosja, Ukraina, Włochy, Francja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Pełniąc funkcje dyrektorskie zbudowałem w minionej dekadzie dwa duże piony realizacyjne w sieciach polskich kancelarii prawno-finansowych, a jako ekspert ds. karno-gospodarczych pełniłem funkcję partnera kancelarii JanSzed. Świadczyłem również usługi doradcze w sprawach przestępczości gospodarczej na rzecz komisji sejmowej w ramach działalności Biura Analiz Sejmowych. Następnie, wraz z moim zespołem zrzeszającym profesjonalistów z zakresu prawa karnego i cywilnego oraz detektywistyki, w większości składającym się z byłych oficerów służb państwowych, świadczyłem usługi na rzecz indywidualnych klientów, podmiotów gospodarczych, audytorskich, agencji detektywistycznych i kancelarii prawnych. Odpowiadałem za ujawnienie i nagłośnienie m.in. afery autostradowej, wyłudzeń wielomilionowych środków unijnych, współpracy polityków z przestępczością zorganizowaną (w tym włoską i ukraińską), terroru stosowanego wobec warszawskich przedsiębiorców oraz licznych oszustw w sektorze budownictwa developerskiego, branży recyklingowej i w sektorze bankowym, na zlecenie Sejmu RP przygotowywałem także analizę kryminalną afery Amber Gold.
Oprócz bogatego doświadczenia praktycznego mam w swoim dorobku również liczne sukcesy na polu teorii. Jestem autorem ponad trzystu reportaży o tematyce kryminalnej oraz politycznej publikowanych w prasie polskiej, brytyjskiej i niemieckiej, autorskich programów szkoleniowych, kilkunastu publikacji książkowych, w tym podręczników, z zakresu przestępczości, prawa, podatków i bezpieczeństwa gospodarczego. Część z nich zyskała uznanie uczelni wyższych i trafiła na listy literatury podstawowej studiów z zakresu detektywistyki, wywiadu gospodarczego oraz typologii przestępców m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, czy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Miałem też zaszczyt poprowadzić prelekcje podczas polskich sympozjów globalnej organizacji Strategic and Competitive Intelligence Professionals - SCIP zrzeszającej międzynarodowych ekspertów ds. wywiadu konkurencyjnego. Od 2014 roku prowadziłem wykłady na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku studiów Strategiczny wywiad biznesowy. Wprowadzałem tam studentów w tematykę "przestępstw gospodarczych" oraz "granic prawnych wywiadu biznesowego", czyli prawa karnego i cywilnego. W 2016 roku wykładałem na tej samej uczelni zagadnienia "kontrwywiadu biznesowego" na kierunku Bezpieczeństwo biznesu, obejmujące metodykę ukrywania tajemnic przedsiębiorstwa i przeciwdziałania szpiegostwu przemysłowemu. Od 2019 roku można mnie znaleźć wśród wykładowców Uniwersytetu SWPS, gdzie na kierunku studiów "Strategiczna analiza konkurencji" odpowiadam za zagadnienia analizy śledczej i wykrywania symptomów przestępstw gospodarczych. We wcześniejszych latach miałem przyjemność również poprowadzić wykłady otwarte na zaproszenia kadry profesorskiej i studentów m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Akademii Obrony Narodowej oraz w Szkole Głównej Handlowej. Natomiast wszystkich chętnych ceniących sobie wiedzę w skondensowanej formie zapraszam na zamknięte szkolenia z zakresu bezpieczeństwa biznesu, organizowane przez ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.
Jeśli potrzebujesz pomocy przy rozwiązaniu poważnego problemu, w szczególności związanego z przestępstwem gospodarczym, szpiegostwem przemysłowym, kontrolą rzetelności i wypłacalności kontrahenta, windykacją lub antywindykacją, napisz do mnie. Nie musisz uczyć się na swoich błędach i tracić przez to fortuny - powierz ją doświadczonemu profesjonaliście.
Kazimierz Turaliński
Ekspert ds. bezpieczeństwa gospodarczego i przestępczości

Dotychczasowe publikacje książkowe

Przestępstwa w budownictwie

Seria: Prawo i ekonomia

Zbrodnie prawicy - objawy mafii 2

Seria:brak

NOWA encyklopedia antywindykacji

Seria: Prawo i ekonomia

Wywiad biznesowy - praktyczne wprowadzenie

Podatek VAT - oszustwa podatkowe, przemyt i zorganizowana przestępczość skarbowa

Seria: prawo i ekonomia

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Seria: prawo i ekonomia

Raje podatkowe i spółki off-shore

Seria: prawo i ekonomia

Jak kraść? Podręcznik złodzieja

Seria: prawo i ekonomia

2012 - polityka, pieniądze, służby specjalne...

Seria: literatura faktu

Encyklopedia antywindykacji - aspekty prawne i praktyczne

Seria: prawo i ekonomia

Wywiad gospodarczy i polityczny - wyd. II

Seria: prawo i ekonomia

Zabić szpiega

Seria: literatura faktu

Przestępczość zorganizowana w III RP - wyd. II

Seria: prawo i ekonomia

Przestępstwa skarbowe

Seria: prawo i ekonomia

Windykacja gospodarcza - podręcznik do nauki zawodu

Seria: prawo i ekonomia

Katyń 2010 - Moskwa 1610

Seria: literatura faktu

Objawy Mafii - Dokumentacja III RP

Seria: literatura faktu

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 


 

Skorzystaj z profesjonalnych usług prawniczych Kancelarii TALIONIS:

 

x